KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16537176

nr 1653 7176

Gerald Steffe

(f. 1939), Sverige

Komposition med man på fågel. Signerad, daterad 70. Blandteknik på pannå, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 70x60 cm

Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 28 oktober 2024
kl 18:19:20

Gerald Steffe

Läs mer om Gerald Steffe